Кинеските научници откако целосно се справија со Ковид 19 се убедени дека постојат два типа на корона вирус.Разликата меѓу нив е што е едниот е многу поагресивен и со поголем број жртви.

Тој нов тип, тврдат научниците е резултат на развојот на мутации и рекомбинации.Кинеските научници велат дека вториот тип на корона ќе продолжат да го испитуваат и набљудуваат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.