Ко ги слушав на пресот овие од владата со докторот Караџовски, како се справиле со епидемијата, едно време мислев за Норвешка праат муабет и дека сум јас Гунар а не Сашо.
Тоа егзалтирани, ко во тегла кокаин да преспале.
Каков епски невкус, кога секој ден имаме умрени и по 20 до 30 заразени, напиша актерот Сашо Тасевски на фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.