Како се вика тоа, стручно, кога на 20 заболени дневно воведуваш карантини, полициски часови и домашни самоизолации, а на 40 заболени дневно укинуваш се живо и диво?, прашува професорот Димитар Апасиев на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.