‘Јувентус’ со нешто повеќе од 0.5 милион 💶 купува 150 респиратори за болниците.
Венко Филипче со 1.2 милиони 💶 купува 50 респиратори за болниците.
П.С денеска ситуацијата е повеќе и од сериозна со неколку градови-жаришта, над 200 заболени, 3 мртви и луѓе што никој не им оди дома да ги тестира, а бараат помош.. 😤
Ѓаволот одамна ја однесе шегата со ‘СуперВенко’ и слични глупости и стикери за мачкање очи..
Да си помогнеме сите колективно 🙏
Да живее Македонија 🇲🇰
(Пред да хејтаат партиски ботови, нека се подзамислат дека пред 20 дена го предвидувавме ова и укажувавме)
‘семејството аьели кое co години владее co јувентус донирало исто толку, 10 милиони евра за реонот пиемонте. увентус собрал повеке од пола милион евра за локалните болници кои ke можат да купат 150 респиратори за болниите., ова на Фејсбук го напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.