Потребна е донација од крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ кој веќе го прележал COVID-19, се апелира на социјалните мрежи, каде се бара помош за Горан Костадиновски.

Дарителот треба да е помлад од 65 години.
Веќе се обезбедени неколку донатори, но доколку има некој да познавате пишете во инбокс или ѕвонете на 078-448-051.
Донацијата е потребна за пациент во ризична состојба! Ве замолуваме доколку познавате некој или имате контакт од пациент со соодветна крвна група: НУЛТА НЕГАТИВ да донира крв во Институт за трансфузиологија за ГОРАН КОСТАДИНОВСКИ!
ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА ГОКСИ! ИЗДРЖИ, ГОКСИ!
СПОДЕЛЕТЕ!, велат од КК Работнички кои го споделуваат овој апел за помош.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.