Д-р Вело Марковски на својот Фејсбук профил се огради од промоциите во кои се злоупотребува неговото име.

– Почитувани пријатели, не препорачувам, нема да препорачувам ниту да рекламирам уште помалку да промовирам било каков препарат. Едноставно продолжуваат да злоупотребуваат. ЗНАЧИ НИТУ СЕГА НИТУ ВО ИДНИНА ЌЕ ПРЕПОРАЧУВАМ БИЛО КАКОВ ПРЕПАРАТ! – напиша докторот на својот профил.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.