Малата Дарија ја победи леукемијата и фатена за рака со своето постаро братче заѕвони на ѕвончето во Детската клиника.

За време на нејзината борба со болеста, македонската јавност можеше редовно да ја следи состојбата преку нејзиниот Фејсбук профил, каде е објавено емотивно видео од нејзиното ѕвонење.

„Веруваше дека може и успеа“ – стои во описот до видеото:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @prettyeyesof_daria

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.