Холандија достигна нов рекорд во секојдневните случаи на корона вирус со речиси 6.500 инфекции за 24 часа, покажаа податоците објавени во саботата.

Владата предупреди дека ќе треба да се воведат нови ограничувања низ целата земја, една од најтешко погодените во вториот бран со Ковид-19 во Европа, ако не се намали бројот на инфекции и приеми во болница овој викенд.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.