ЈЗУ ГОБ „8-ми Септември“ Скопје упати јавна благодарност до фудбалерите на А Тимот на фудбалската репрезентација на Македонија.

Од Инстаграм дознавме дека анонимната донација која ја добивме била од нашите сограѓани пријатели, донатори помагаат во овие тешки времиња, кога се бориме со Covid – 19 падемијата. Голема благодарност до иницијативата која ја почнал Стефан Ристовски и неговите другари соиграчи во А репрезентацијата. Ве чекаме и се гледаме на стадион во подобри времиња, велат од ГОБ „8 Септември“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.