Вечерата треба да биде лесна и да содржи помалку калории доколку сакате да го изгубите вишокот килограми.

Досега веќе веројатно сте слушнале колку чиа семето е добро за организмот, како за здравјето така и за одржување на линијата. Чиа семето е богато со протеини кои ќе ги нахранат мускулите и ќе ве заситат; циметот кој исто така е дел од оваа вечера ги разградува масните наслаги, додека медот и бананата ќе му дадат добар вкус на оброкот.

Доколку на овој начин го завршувате денот, можете да очекувате брзо губење на килограмите.

Потребни состојки:

– 2 лажички чиа семе

– 125 мл. млеко

– 125 мл. вода

– 1 лажичка мед

– 1 лажичка цимет

– 1 банана

Начин на припрема:

Згмечете ја бананата со вилушка, па додајте ги и останатите состојки. Сè добро промешајте и оставете ја вечерата еден час во фрижидер за чиа семињата да набабрат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.