Министерот за здравство Венко Филипче, како дел од кампањата за вакцинирање на децата, денеска во поликлиниката „Идадија“ ја вакцинираше внуката Илина и објави на социјалните мрежи.

Единствено добро што родителите можат да направат за своите деца е да им овозможат добро здравје, грижа и многу љубов.  Утрово, во амбулантата Млин Балкан ја вакциниравме мојата внука Илина. Вакцините се безбедни, ефикасни и нѐ заштитуваат од разни болести, напиша Филипче на „фејсбук“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.