Министерот за здравство Венко Филипче, заедно со целата македонска влада играат руски рулет со набавката на вакцините за Ковид 19. Додека цел свет се вакцинира, сè поизвесно e дека македонските граѓани уште долго ќе останат затворени дома и дека и оваа 2021 година ќе ни помине во чекање власта да си ја заврши работата…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.