Филипче: До крајот на јуни ќе пристигне големата количина кинески вакцини

Вакцините од кинескиот производител Синовак се очекува да пристигнат до крајот на месецов, најави министерот за здравство Венко Филипче на … Продолжи со читање Филипче: До крајот на јуни ќе пристигне големата количина кинески вакцини