Mинистерот за здравство, Венко Филипче, во текот на денешниот ден нема да одржи прес-конференција. СПоред најавите прес ќе има во текот на утрешниот ден. Денеска на својот фејсбук профил Филипче информираше за новозаболените во земјава – 22 нови случаи, но и еден нов починат од корона вирус.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.