Компанијата Фајзер соопшти дека тестира апчиња со кои ќе се лекува Ковид 19, а пациентите нема да завршуваат во болница.

Лекот би требало да биде готов до крајот на годинава, но експерти предупредуваат дека тој не може да биде замена за вакцина.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.