Едно лице од Радовиш, сместено во државен карантин на Попова Шапка, е позитивно на коронавирусот, објави Општина Тетово. Медицински екипи од тетовската државна болница ја следат состојбата на граѓаните сместени во хотелите за изолација.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.