Британскиот кралски колеџ дојде до нови испитувања кои можат да ги загрижат оние кои ја прележале короната. Тие тврдат дека антителата ги штитат само три месеци и оти после можат повторно да се заразат.

Научните тврдат дека антителата штитат од три до пет недели и оти колку посилен бил вирусот во организмот толку ќе биде појака и отпорноста.

Сево ова значи и дека лицата кои веќе мислат дека ја победиле кооната дека болеста може да се врати и оти мораат да бидат внимателни и да ги почитуваат мерките.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.