Бројот на заболени во Македонија од коронавирусот се искачи на 114 лица, информира министерството за здравство.

Ова се нови 29 нови случаи, а повеќето се од Скопје.

За прв пат е регистрирано лице со коронавирус во Куманово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.