Македонскиот тенор Благој Нацоски на својот фејсбук профил спореди една убава вест.

Една прекрасна вест која ме прави горд Македонец во Италија.

Имено, во болницата „Џемели“ во саботата е извршена исклучителна интевервенција (и тоа за време на пандемија), прва од тој вид во Европа и во Америка, со користење на два магнети за повторно отворање на жолчниот канал. Во тимот составен од 5 лекари е и Др. Иво Бошкоски од Македонија (десно на сликата). Честитки до нашиот доктор, напиша Нацоски.

❗️❗️❗️Една прекрасна вест која ме прави горд Македонец во Италија.
Имено, во болницата „Џемели“ во саботата е извршена…

Posted by Благој Нацоски on Tuesday, May 5, 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.