За спречување на ширењето на коронавирусот се користат сите методи. Така во Чешка се спроведува досетлива пропаганда кон најмладите за почесто миење на рацете.

Деца мијте ги рацете да не добиете коронавирус. Од него нема да умрете, но на инфективната клиника нема WI-FI, , а тоа нема да го преживеете.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.