Не ни треба стимулација, ни треба вреднување на трудот – порачуваат докторите по одлуката на Владата да исплаќа 30 денари по пациент за матичните лекари доколку достигнат и надминат опфат од 70% со вакцинација на своите пациенти од вкупниот број запишани кај нив.

Докторите шреку социјалните мрежи споделуваат повик тие 30 денари да бидат донирани за лекување на граѓаните.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.