Со доаѓањето на есента, и посебно на зимата, лекарите предупредуваат на двојна опасност.Од една страна ќе ја имаме короната која сигурно нема да исчезне, а од друга страна ќе го имаме традиционалниот сезонскиот грип.

Српскиот доктор Дарија Кисиќ Тепавчевиќ прогнозира дека најкритичен ќе биде месец февруари.

Со доаѓањето на есента, и посебно на зимата, лекарите предупредуваат на двојна опасност.Од една страна ќе ја имаме короната која сигурно нема да исчезне, а од друга страна ќе го имаме традиционалниот сезонскиот грип.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.