Иако мокасините со крзно кои исклучиво се носат на боса нога уште се популарни, некогаш би требало да ги игнорирате трендовите.

Докажано е дека во кондурите кои секојдневно ги носете на боса нога има повеќе бактерии отколку на ВЦ шолјата.

Од габичните инфекции познати како атлетско стапало нема да можете лесно да се ослободите, а постои можност на некое време да останете без некој нокт кој се инфицирал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.