На стручниот состанок на Македонското друштво на ортопеди и трауматолози беше избрано ново претседателство на здружението.

Нов претседател во наредните две години ќе биде доц. д-р Виктор Камнар. Во наредните две години ќе се стави фокус на меѓународната соработка од областа на ортопедијата и трауматологијата зацврснување на веќе поставените принципи, но и воведување на иновации преку редовните состаноци на здружението.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.