Снежана Захариева, директорката на кумановската болница, има позитивен тест на коронавирус.

Таа ова го објави на својот профил на „Фејсбук“. Кажува дека тестирањето го направила вчера во МАНУ, и добила утрово резултат кој е позитивен.

Напооменува дека не носела маска само дома, но дека имунитетот попуштил после 5 месеци борба со коронавирусот. Куманово беше едно од најпогодените подрачја во изминатите месеци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.