Нова количина од вакцините „Фајзер“ треба да пристигне во текот на денот, а голема количина (500 илјади вакцини) до крајот на неделава треба да пристигнат од „Синовак“.

Министерот Филипче најави дека со пола милион вакцини од „Синовак“ ќе бидат вакцинирани пријавени од сајтот vakcinacija.mk. Таму се пријавени 450 илјади граѓани.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.