Семејството на двеиполгодипниот Тео бара помош за малиот јунак да ја добие битката – да почне самостојно да голта, да се храни без сонда.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.