Роден во 28 недела, малиот Василиј има долга борба пред себе, а за неа потребна му е и наша помош. Донирајте преку неговата страница на „Go fund me“ или на броевите:

143 454 – Telekom
143 471 – A1

Со секој повик донирате 100 денари, не треба префикс
За нашиот најголем јунак, нашиот син Василиј
ВАСИЛИЈ ви благодари на сите за подршката, велат родителите на малиот борец.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.