Медицинските лица од нашата држава, кои со сите сили се обидуваат да го ублажат ударот од коронавирусот, неуморно апелираат да се почитуваат препораките. По 24-часовно дежурство во истоштувачки услови за работа со целосна заштитна опрема, д-р Марија Михајловска со загрижувачка фотографија од колона амбулантни возила кои превезуваат пациенти до Општата градска болница „8-ми септември“, таа предупредува да бидеме многу претпазливи и да не ги игнорираме препораките.

Вчерашното дежурство е само предвесник на тоа што нè очекува.
Ве молам почитувајте ги препораките за побрзо да ја надминеме оваа ситуација.
Не дозволувајте да бидеме “ИТАЛИЈА НА БАЛКАНОТ”!

Вчерашното дежурство е само предвесник на тоа што нè очекува😞
Ве молам почитувајте ги препораките за побрзо да ја надминеме оваа ситуација.
Не дозволувајте да бидеме “ИТАЛИЈА НА БАЛКАНОТ”!

Posted by Marija Mihajlovska on Friday, June 5, 2020

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.