Комисија за заразни болести, по ваква предлог мерка денес, ако имате грам професионална етика, дајте си оставка комплет сите и одете дома т.е. на работните места. Домашниов притвор викендов нема да ви го простам никад! Во спротивно, ќе ве сметам за партиски послушници, напиша д-р Ненад Лазаров на својот фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.