Епидемиологот Д-р Драган Даниловски во гостувањето на РТС говореше за состојбата со корона кризата во земјава.

Прераното укинување на рестриктивните мерки доведе до високи бројки и втор бран заболени, рече Даниловски меѓудругото.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.