Доктор Нико Беќаровски, кој заедно со докторите Никола Пановски и Драган Даниловски е еден од поактивните и попосветените на форумите за ковид 19, одговара на честото прашање дали да се вакцинираат децата.

Деновиве добив стотици пораки во кои основното прашање е исто, со што и дали да ги вакцинирате Вашите деца. Потполно го разбирам и оправдувам Вашиот страв по сите информации и дезинформации кои кружат низ медиумите.
Место одговор ќе Ви го посочам мојот личен пример.
Син ми, кој има 26 години го испратив во Ниш, каде на располагање му беа 4 вакцини (Pfizer, AstraZeneca, Sputnik V и Sinopharm) и се вакцинираше со Sinopharm. Секако дека ќе го пратев на вакцинација и да беше достапна само AstraZeneca.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.