Бебе почина на Инфективно по компликации од морбили

Единаесетмесечно бебе, коешто сѐ уште немало примено вакцина, почина како резултат на компликации од морбили на клиниката за инфективни болести … Продолжи со читање Бебе почина на Инфективно по компликации од морбили