Единаесетмесечно бебе, коешто сѐ уште немало примено вакцина, почина како резултат на компликации од морбили на клиниката за инфективни болести во Скопје.

Властите алармираат дека има 113 случаи на новозаболени од оваа заразна болест.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.