На Фејсбук страницата на Асоцијација на специјализанти и млади лекари – АСМЛ, споделија упатства за тоа како да се подготвите кога излегувате од дома и како да се однесувате и што да направите кога ќе се вратите од пазарување или пак од прошетката на кучето додека трае ризикот од коронавирус.

Споделија детални упатства за тоа како да се однесувате кога ќе излезете од дома, но и по враќањето. Сите упатства се визиулно прикажани, а во продолжение ги имате оние најважните на кои би требало сите да се придржуваме.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.