Семејството и пријателите на Ристе Гиевски испраќа апел за помош за негово лекување од рак на желудникот.

Почитувани пријатели. Да бидеме хумани, мој пријател се бори со рак на желудник. Се лекуваше во Македонија околу 1 година, но третманот продолжи во Турција, каде има голем успех и напредок од хемотерапијата. Лекувањето во Турција трае од јули 2020 година, а семејството има потрошено повеќе од 25.000 евра и има финансиски потешкотии да плати за неговото понатамошно лекување, кое што неможе да се предвиди колку долго ќе трае и уште колку средства ќе бидат потребни. Мојата молба е овој голем човек и љубител на животните Ристе Гиовски да продолжи да ги радува своите внуци и драги луѓе. Од срце благодарам.

Број на кој можете да донирате 100 денари од повик:
Телеком
143 124

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.