Да му помогнеме на Стојче Јовановски, кој по сообраќајна несреќа во 2017 година не може да оди.

За подобрување на неговата состојба потребно е заминување на третман со матични клетки, кој чини 25500 евра месечно. Стојче треба да посети третман од три месеци. Да му помогнеме да застане на нозе!

Телефонски за донации преку мрежата на Вип: 143-488

Телефонски за донации преку мрежата на Телеком: 070 143-155

Донирајте брзо и едноставно од Вашите телефони преку мобилната апликација Донации за Android и IOS.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.