Семејство од Делчево има потреба од помош за лекување на нивното бебе, поради што на социјалните мрежи се шири апел за помош.

Нивното бебе боледува од втор степен нарушување на бубрезите, а неговата состојба со здравјето во моментов е алармантна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.