На социјалните мрежи е објавен апел за помош на Адријан Билбили, музичар од Охрид кому му се потребни финансиски сретства за операција во Турција.

Мојот Другар (БРАТ) 24 годишниот АДРИЈАН БИЛБИЛИ, Музичар од Охрид, воедно сопруг и татко моментално се соочува со најмрачната епизода во неговиот живот.

Поради комликации од претходниот оперативен зафат, Адријан мора под Хитно да оди на повторен оперативен зафат во Турција поради сериозно загрозена здравствена состојба!

(Здравиот човек има 1000 желби, додека болниот човек има само 1 желба, а тоа е да оздрави).

Драги мои пријатели, роднини, мои браќа и сестри АПЕЛИРАМ И ВЕ ЗАМОЛУВАМ сите заедно да се сплотиме и да го покажеме нашиот хуманизам кој колку што е во можност да донира за нашиот брат Адријан да ја победи битката.

Наскоро ќе биде отворена Жиро сметка каде ќе може да донирате, а до тогаш можете да донирате на следниов линк: https://www.gofundme.com/f/294wz054uo…

Почитувани,

Мојот Другар (БРАТ) 24 годишниот АДРИЈАН БИЛБИЛИ, Музичар од Охрид, воедно сопруг и татко моментално се…

Posted by Zudi Ibraim on Saturday, 16 January 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.