По 27-годишна битка со стерелитетот, 50-годишна жена родила здраво бебе во скопската Гинекологија „Чаир“, објави „24 Вести“.

Од болницата велат дека целиот медицински тим од лекари – гинеколози и сестри, целата бременост успешно ја третирале, мајката и бебето се добри и деновиве треба да ја напуштат болницата.

Ова, според статистиките на болницата, е највозрасната родилка регистрирана во болницата во скопски Чаир.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.