25-годишниот пациент кој почина од ковид-19, имал хронично заболување. Вчера министерството за здравство објави дека 33 лица ја загубиле битката со коронавирусот. Во вчерашната статистика регистрирано е и починато лице на возраст од 40 години од Тетово и 49-годишно лице од Битола.

Пациентот е пријавен од болницата „Систина“ и имал хронично заболување, потврдиле за „Фокус“ од Министерството за здравство, без да наведат какво заболување имал.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.