Видеото што се појави на социјалните мрежи уште еднаш покажува дека со сите можни предупредувања секогаш ќе има некој што сепак ќе успее да вози во лентата за застанување со неприлагодена брзина на автопатот.

Имено, овој возач возел 230 на час, не запирајќи, со тоа загрозувајќи го сопствениот и животот на другите.

Лудиот возач очигледно некој го снимал во автомобилот, а потоа го објавил на Инстаграм.

Погледнете како се пофали додека возеше:

 

View this post on Instagram

 

#audi #serbiangirls #insta #praha #autobahn #crazydriver #instadaily #audir8 #belgradephantom

A post shared by Svi ostali su blede kopije!!! (@nedivljamvozimdinamicno) on

 

View this post on Instagram

 

#audiquattro #audi a4 #audi #serbiangirls #serbia #instagood #instadaily #autobahn

A post shared by Svi ostali su blede kopije!!! (@nedivljamvozimdinamicno) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.