Во Скопје исчезна човек по име Чедо, кој има Алцхајмер.

Последен пат е виден на улица „Македонија“ во центарот на градот.

Облечен е во бела маица на кратки ракави, долни сиви тренерки и очила.

Од семејството апелираат доколку некој го забележи да ги контактира на телефонскиот број 070/422-210.

Другари ова е чичко Чедо има Алцхајмер и од вчера е исчезнат, облечен е во бела маица на кратки ракави, ако случајно го…

Gepostet von Божидар Божиновски am Samstag, 26. September 2020

Другари ова е чичко Чедо има Алцхајмер и од вчера е исчезнат, облечен е во бела маица на кратки ракави, долни сиви…

Gepostet von Jana Maneva am Samstag, 26. September 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.