Oд 16.03.2020 година УНИБанка АД Скопје воведе нова услуга на електронското банкарство за клиенти: физички и правни лица.

Отсега ќе можете сами да отворате трансакциска и депозитна сметка, како и самостојно да ги надополнувате депозитите во секое време, брзо, лесно и сигурно.

Ви овозможуваме заштеда на време и средства и можност да ги завршите Вашите банкарски обврски, 24 часа на ден, седум дена во неделата, без дополнителна посета на експозитурите.

Повеќе информации на : www.unibank.mk

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.