Дел од корисниците на социјалната мрежа „Фејсбук“, пријавија денеска прекини на страницте, два месеци по големиот прекин кој ја чинеше компанијата милиони долари.

Некои корисници имаа проблеми со пристапот во 12:30 часот попладнево.

Засега не е познато во кои делови биле поголемиот дел од пријавите за прекин. Засега нема информација од компанијата за што станува збор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.