Повеќе од 24 милиони корисници на TikTok го гледаа необичното видео снимено во државата Мериленд (САД).

Преплашен сопственик на Tesla Model 3 го снима питбулот додека тој напаѓа кон возилото, гризејќи го  и откинувајќи делови.

Тесллата беше „средена“ за неколку минути.

Погледнете.

@toodiesangelxx #fyp #dogattack #pitbull #pitbullsoftiktok #tesla #omg #scarey ♬ Oh no, oh no, oh no, no no – Hip HopRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.