На веб сајтот outage.report пријавено е дека во целиот свет утрово Гугл не е во функција. Од утринава од 9 часот невозможно е да се пристапи до Gmail, Youtube iGoogle Talk.

Пријавени се проблеми во САД, Бугарија, Србија, Турција, Украина, Грција и уште во 8 други држави.

На сите при обидот за пристап на сервисите на Гугл им се покажува Eror 502.

Гугл засега молчи за проблемот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.