Русите го претставија враќањето на легендарниот автомобил „Москвич“ кој беше популарен во времето на Советскиот сојуз.

Се произведува во Фабриката на „Рено“ во Москва која французите ја напуштија поради војната во Украина.

Ќе се произведува во две верзии, како кросовер и електрична а цената се уште не е позната.

Погледнете го, дали би го купиле?

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.