Епл“ и „Мерцедес-Бенц“ се здружија за да воведат премиум систем наречен „Спејшал аудио“ (Spatial Audio) во одредени модели на германскиот автомобилски гигант.

Супериорниот, повеќедимензионален звук на „Епл“ го произведува 4-Д „хај-енд“ звучен систем на „Бурместер“. Системот вклучува 31 звучник, меѓу коишто шест 3-Д звучници вградени во кровот, четири звучници блиску до увото на предните седишта и 18,5-литарски сабвуфер. Вградени се и два засилувачи со моќност од 1.750 вати.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.