Социјалната мрежа фејсбук утрово повторно имаше проблеми, а корисниците ширум светот пријавуваат различни проблеми.

Некои од корисниците наведуваат дека немаат пристап до инбокс, не можат да споделат објава и да прикачат видео или фотографија.

Не можам ништо да објавам“, гласи еден од коментарите.

Фејсбук досега немаат излезено со соопштение за проблемите, а изгледа дел од корисниците повторно имаат пристап до саканите содржини на социјалната мрежа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.